Word Uygulaması Yavaş Açılıyor

Yayınlandı: 04 Nisan 2011 / OFFICE

Word Uygulaması Yavaş Açılıyor.

Sisteminizde yüklü bulunan word uygulaması açılışlarda ve kapanışlarda yavaş açılıyor.

Word uygulaması yavaş başlatılıyorsa sistemde kontrol edilecek bir kaç nokta ve uygulanacak bir kaç çözüm adımı bulunmaktadır.

1.Çözüm Adımı => Sistemde eğer bir yada birden fazla yazıcı ekli ise öncelikle varsayılan yazıcı değiştirilir ve word açılışı kontrol edilir.

2.Çözüm Adımı => Başlat menüsü açılır ve çalıştır penceresine; winword /a komudu ile word uygulaması açılır eğer açılış yada kapanış hızı değişir ise Office 2003 yazılımında Normal.dot – Office 2007 ve sonrasındaki Office yazılımlarında Normal.dotm şablon dosyası sistemden yedeklenerek silinir.

Şablon Dosyasını silmek için =>

Windows Xp Sistemde =>Bilgisayar => C: Sürücüsü =>Documents and Settings  => Kullanıcı Adı => Application Data => Roaming =>Microsoft =>Templates klasörü altında bulunan Normal.dot dosyası silinir ve word uygulaması kısayolundan yeniden açılır.Word yeniden başlatıldığında referans aldığı şablon dosyasını sıfırlamış olucaktır.

Windows Vista ve Seven Sistemde => Bilgisayar => C: Sürücüsü => Users => Kullanıcı Adı => AppData => Local => Microsoft =>Templates klasörü altında bulunan Normal.dotm dosyası silinir ve word uygulaması kısayolundan yeniden açılır.Word yeniden başlatıldığında referans aldığı şablon dosyasını sıfırlamış olucaktır.

3.Çözüm Adımı => Başlat menüsü açılır ve çalıştır penceresine; winword /safe komudu ile word uygulaması açılır eğer açılış yada kapanış hızı değişir ise word üzerindeki eklentileri temizlemek için şu yol izlenmelidir. Başlat menüsü açılır ve çalıştır penceresine; regedit yazıp kayıt defteri yönetici başlatılır.

Kayıt Defteri yöneticisinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\Word\Addins klasörü yedeklenerek silinir ve word üzerindeki tüm Add-on’s lar temizlenmiş olur.

Eğer sisteminizde yüklü olan word uygulamanız yavaş açılıyor ise artık bu 3.Çözüm Adımı ile Word uygulamanızın açılışındaki ve kapanmadaki yavaşlığı ortadan kalkacaktır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s