Exchange Server 2010 – TechNet Plus and MSDN Subscriber Downloads

Yayınlandı: 08 Şubat 2012 / Exchange, Sistem

Downloads dan edindiği ve test ettiği Exchange Server 2010 Service Pack 1 ürününü lisanslamak, canlıya almak istediğini, fakat ne gibi bir sorunla karşılaşabileceğini sordu.

Bildiğiniz üzere Exchange Server 2010 IT Pro ürünü olarak geçiyor ve TechNet Plus üyeliği ve MSDN Subscriber için de desteği bulunuyor. Sistem artık canlı olarak koşacağı için, lisans konusunda ve ileride lisanslamadan doğabilecek sorunların önüne geçmek için kesin bir cevap aranıyor.

Peki TechNet Plus, MSDN Subscriber ile Microsoft Download Center ‘dan edinilebilen ve deneme sürümünden tam sürüme  geçebilen versiyondan farkı nedir?

Bu noktada, işte tam da aradığımız cevap  TechNet Plus ve MSDN Subscriber / Subscriber Downloads sayfasında yer alan ilgili ürüne ait
Instructions and Resources” kısmı sorularımızı cevaplıyor.

These are the same versions that are distributed with the Exchange 2010 SP1 package available on the Microsoft Download Center.

msdn

Bu örnekten yola çıkarak, Microsoft’un sitelerinde, blog larında, görsellerinde vb. kaynaklarda bulunan küçük notlar beni çok şaşırtıyor ve bunu her zaman arkadaşlarıma anlatıyorum.
Bu hayat kurtaran açıklamalar,notlar nasıl olur da birilerinin aklına önceden gelmiş olup “Kesin burası ile ilgili sorular olur” denilip bu notlar tam da yerine eklenmiş? diye hep sorardım önceleri kendime.

Aslında, alınan feedback ler’in ne denli titizlikle ve özenle incelendiğinin, konu ve ürün ile ilgili Ar-Ge yapıldığının, Microsoft’un, müşterilerinin sesine kulak verdiğinin ve tüm bunları En iyi şekilde değerlendirdiğinin göstergesidir sanırım bu “şaşkınlığımız”.

Tüm bu süreçleri, “işin içinde” iken çok daha yakından görebilme şansınız oluyor.

Microsoft çalışanı olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim, aklınıza gelebilecek tüm sorular, aslında çoktan cevaplanmış durumda!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s